Ogólnopolska Akcja Szlachetna Paczka od 2001 roku łączy biednych i bogatych i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W tym roku również nasza szkoła włączyła się w tę formę pomocy; przez kilka dni uczniowie i pracownicy przynosili upominki a zebranymi darami obdarowaliśmy mieszkającą w okolicyczteroosobową rodzinę, która straciła cały swój majątek w pożarze. Pośród mnogości darów najwięcej przyniesiono: produktów spożywczych (mąki, cukru, makaronu, herbaty), słodyczy, artykułów szkolnych (zeszyty, kredki, farby), ubrań, artykułów pielęgnacyjnych i chemii domowej. Zakupione zostały również kurtki zimowe dla dziewczynek oraz specjalne upominki – gry planszowe i książka ,,Harry Potter”. Uczniowie odręcznie napisali również list oraz kartki ze świątecznymiżyczeniami dla rodziny.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w pomoc!