Wycieczka z okazji Mikołajek

Post Image

 

6 grudnia 2018r. uczniowie klasy II TŻ, pod opieką wychowawcy p. Kamili Kiny, udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie jarmarku bożonarodzeniowego w Manufakturze. W ponad dwudziestu domkach można było kupić przepyszne, regionalne smakołyki na świąteczny stół(wędzone wędliny, góralskie sery i pieczywo na zakwasie), jak również wyjątkowe przetwory tj.: naturalną chałwę, miody ze Świętokrzyskiego oraz regionalne piwa. ale także rękodzieło i unikatowe prezenty.

Jarmark w Manufakturze daje równieżniebywałą okazją do tego, by zaopatrzyć się w oryginalne prezenty. Na stoiskach z rękodziełem można było kupić: ręcznie robione zabawki, ozdobne świece, biżuterię handmade a także ceramikę.

Podobnie jak w ubiegłym roku na jarmarku znajowały się również stoiska znanych i lubianych wytwórców ze słonecznej Italii, którzy regularnie odwiedzają Manufakturę ze swoim jarmarkiem włoskim. Tym razem przed świętami pojawiły się cieszące oczy kopce z suszonych pomidorów, a także włoskie sery, oliwy, wędliny oraz słodkości.

Kolejnym punktem programu mikołajkowej wycieczki była zabawa w kręgielni Grakula. Zrelaksowana i pełna wrażeń młodzież powróciła do szkoły. Czas upłynął wyjątkowo szybko i w bardzo miłej atmosferze.

 

Kamila Kina