Jedna Szkoła wiele możliwości...

Post Image

 

Wiosną każdego roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach organizowany jest „Dzień Otwartych Drzwi”. W tym roku odbył się on 22 marca. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczenia szkoły i wzięcia udziału w prowadzonych w szkole zajęciach. Zapoznali się również z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Lekcje pokazowe, które odbyły się w szkole, miały na celu prezentację kierunków kształcenia. Uczniowie poszczególnych klas technikum i liceum prezentowali pod opieką nauczycieli specyfikę każdego kierunku.


W pracowni gastronomicznej młodzież klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką p. A. Twardowskiej wraz z gimnazjalistami przygotowywała kolorowe koktajle . W tym samym czasie uczniowie klas podstawowych pod czujnym okiem p. Kamili Kiny, przygotowali zdrowe kanapki z pieczywa razowego past i warzyw.Uczniowie Technikum Rolniczego, pod opieką p. Tomasza Piestrzeniewicza i p. Łukasza Sobczyka, przygotowali dla przybyłych gimnazjalistów pokaz maszyn uprawowych i urządzeń stosowanych w rolnictwie. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły.


Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych do nas uczniów cieszyły się zajęcia z mechatroniki. Klasy IV, III i I Technikum Mechatronicznego, pod opieką p. Aleksandry Jędrzejewskiej i p. Andrzeja Konstantynowicza zapoznały gości ze specyfiką mechatronika. Uczniowie prezentowali zastosowanie sterowników PLC, lutowali diody na płytce stykowej oraz przedstawili zasadę działania czujnika ruchu.
Uczniowie Technikum Logistycznego pod kierunkiem pani Katarzyny Rosiak- Misztal, przygotowali pokaz formowania paletowych jednostek ładunkowych. Zadaniem uczniów było obliczenie ile jednostkowych opakowań zmieści się w opakowaniu zbiorczym oraz odpowiednie ich ułożenie. Następnie w grupach młodzież przystępowała do sprawdzenia swoich obliczeń, składała opakowania jednostkowe i zbiorcze, a w późniejszym czasie je pakowała. Kiedy ładunek był gotowy, rozmieszczali go na palecie EUR i odpowiednio zabezpieczali do wysyłki.


Największym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszyły się lekcje pokazowe Liceum Ogólnokształcącego. Klasa III LO służb Mundurowych we współpracy z panem Temistoklesem Teresiewiczem, przygotowała na tę okazję pokaz samoobrony, który odbył się na sali gimnastycznej. Klasy II i III pod kierunkiem: p. Andrzeja Pożarlika przygotowała zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były organizowane w sposób praktyczny tak, aby nasi goście mogli w nich uczestniczyć. Na sali gimnastycznej zaproszeni uczniowie mogli zmierzyć się z torem przeszkód w narko- i alko-goglach.  Na przybyłych gości czekały były zdrowe przekąski.

T. Piestrzeniewicz