Boże Narodzenie mimo wszystko

Post Image

 

Dnia 21 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe, które przygotowała młodzież klasy IV Technikum Mechatronicznego i Technikum Rolniczego pod opieką wychowawcy p. Katarzyny Biernackiej.

Program artystyczny, przedstawiony w wyjątkowej i magicznej scenografii, mimo humorystycznych wątków stawiał wiele ważnych i ponadczasowych pytań egzystencjalnych; najważniejsze z nich dotyczyło kwestii miejsce Boga w ludzkim sercu, tego czy przyjście Chrystusa we współczesnych czasach byłoby chciane i wyczekiwane oraz tego, czy Maryja i Józef z Bożym Dziecięciem znaleźliby schronienie w naszych jakże odświętnie przygotowanych domach? Do refleksji nad problemami dzisiejszego świata skłonili nas uczniowie w krótkich inscenizacjach, które wzbogacone o śpiew pięknych tradycyjnych kolęd, stworzyły niepowtarzalną okazję do wzruszenia oraz głębszego rozważenia istoty świąt. Swoje talenty na scenie zaprezentowali uczniowie:  A. Barański, B. Juras, M. Polit, D. Karbowiak, M.Klimczak, Ł. Komorowski, R. Radzikowski, J. Strzelecki, Ł. Zakrzewski. Nieoceniona okazała się również pomoc uczennic z klasy II LO: Wiktorii Rozy, która wcieliła się w rolę Maryi, i Martyny Witkowskiej, która zaśpiewała solo kolędę "Gore Gwiazda".Poza sceną nagłośnieniem sterowali: M. Antczak i K. Dudkiewicz.  Przedstawienie dzięki nietuzinkowemu scenariuszowi oraz aranżacji zostało gorąco i entuzjastycznie przyjęte przez społeczność szkolną.

Na koniec uroczystości wigilijnej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przełamując się symbolicznie opłatkiem z p. dyrektor M. Mackiewicz, p. wicedyrektor Beatą Jachurską oraz p. kierownik szkolenia praktycznego Elżbietą Czesny, złożyli społeczności szkolnej świąteczne życzenia. Pani dyrektor dziękując wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom za miniony rok pracy i nauki, życzyła wszystkim spokojnych, przeżywanych w rodzinnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego, pełnego pomyślności i spełnienia Nowego Roku 2019. Uwieńczeniem akademii było pojawienie się Świętych Mikołajów, którzy ofiarowali  wszystkim słodkości.

K. Biernacka