Jak nie czytamy, jak czytamy! – spotkanie z autorem

Post Image

 

W dn. 6 kwietnia 2018r. do szkolnej biblioteki zawitał p. Jacek Perzyński – dziennikarz, pasjonat historii (zwłaszcza naszego regionu i województwa łódzkiego), autor książek: „Żeglarz i siłacz – czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa”?, „Sekrety Łodzi”, „”Smolar. Prawdziwa historia” czyli biografii słynnego piłkarza m.in.Widzewa i reprezentacji Polski.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z  klas: I LO, III TL, II LM, III MR, III TŻ, III LO, II LO. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała argumentów pisarza, wskazujących na to, że pierwowzorami jednych z najbardziej znanych postaci współczesnej popkultury: kapitana Nemo i Supermana byli Strykowianie – Adam Piotr Mierosławski i Zishe Breitbart.

Autor książki „Sekrety Łodzi” przekonywał nas, że dzięki niezwykłym historiom w niej zawartym damy się porwać do świata, w którym spotkamy silne i utalentowane kobiety, odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn, staniemy się świadkiem cudów św. Antoniego, przeżyjemy prawdziwe chwile grozy podczas wybuchu gazu na Retkinii, a zasady higieniczne dawnej Łodzi już nie będą dla nas zagadką.

Pan Jacek Perzyński opowiedział także o bohaterze swojej książki Włodzimierzu Smolarku, jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii całej polskiej piłki nożnej. Ceniony jest do dzisiaj przez wszystkie pokolenia kibiców za światową klasę, niezwykłą zadziorność, waleczność, bojowość i ambicję.

Interesujące spotkanie z pisarzem panem Jackiem Perzyńskim zakończyło podziękowanie i wręczenie przez dyrektor panią Magdalenę Mackiewicz dyplomu i symbolicznego upominku. Następnie autor dokonał wpisu do szkolnej księgi pamiątkowej, a także  podpisał nam egzemplarze swoich książek. 

Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękuję za udział i życzę miłej lektury,

 

                                                                                 Ewa Wiśniewska-Lenart