W poszukiwaniu złota?

Uczniowie klasy II technikum Żywienia i technikum Rolniczego złota nie znaleźli, ale odkryli Biegacza złocistego i inne skarby ściółki leśnej m.in. Skorka pospolitego zwanego potocznie „ szczypawką” i krocionoga. Dowiedzieli się, że ten sam owad może zmienić się podczas rozwoju ( młody- pędrak chrabąszcza majowego znacznie różni się od postaci dorosłej-imago). W trakcie warsztatów 23 kwietnia 2018 w  Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie przemierzyli las w poszukiwaniu bezkręgowców ściółki i gleby. Każdy zespół w szybkim czasie zebrał po dwie torby pełne próbek. Kolejna część zajęć odbyła się w Zakładzie Doświadczalnym SGGWgdzie uczniowie samodzielnie odszukiwali w zebranym materiale zwierzęta żyjące w ściółce i glebie próbowali je rozpoznawać. Na zakończenie zwiedzili Muzeum Lasu i Drewna.

Oprac. M.Mackiewicz

Przykłady zwierząt odkrytych w ściółce i glebie lasu Rogowskiego.