Powódź w Teatrze Nowym?

Post Image

W piątkowy wieczór 11 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agaty Pietrzak, p. Anny Wójcik i p. Eweliny Konarzewskiej wybrali się do Teatru Nowego w Łodzi na komedię pt. Mayday.

Wszyscy zastanawialiśmy się, czy piątkowa ulewa, z której skutkami łódzcy strażacy walczyli do późnych godzin popołudniowych, może przeszkodzić nam w obejrzeniu sztuki, a widok wozu PSP pod budynkiem Teatru tylko zwiększył nasz niepokój. Na szczęście obyło się bez problemów technicznych i spektakl odbył się zgodnie z planem.

Komedia w reżyserii Ryszarda M. Nyczki od lat cieszy się ogromną popularnością widzów. Bohaterem sztuki jest londyński taksówkarz, który tylko na pozór wiedzie nudne życie mieszczańskiego dorobkiewicza. Już w pierwszych minutach widz dowiaduje się bowiem, że John Smith – bo o nim mowa –  jest bigamistą. Przez długi czas bohaterowi udaje się lawirować pomiędzy domem, w którym mieszka jego pierwsza żona – Mary, a mieszkaniem, w którym czeka na niego druga małżonka – Barbara. Nagły wypadek Johna staje się początkiem końca jego podwójnej gry. Kiedy zaczynają się nim interesować dziennikarze i stróże prawa, bohater podejmuje szereg komicznych starań, by zataić przed żonami fakt, że nie posiadają swojego męża na wyłączność.

Wartka akcja, znakomita gra aktorów, zaskakujące układy między bohaterami i zabawne dialogi zagwarantowały nam wspaniałą rozrywkę, a częste wybuchy śmiechu dobiegające z całej sali świadczyły o tym, że nie tylko na nas komedia zrobiła świetne wrażenie.

Ewelina Konarzewska