25 metrów wysokości i 115 metrów długości – to trzeba zobaczyć

W ostatnim czasie uczniowie klasy I technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce zawodowej do firmy TME (TRANSFER MULTISORT ELEKTRONIK ). To już kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z firmą. Co roku klasy logistyczne odwiedzają magazyny przedsiębiorstwa w calu praktycznego poznania nowoczesnych technologii jakimi dysponuje TME.

Obecnie Firma ta jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej.

Zmodernizowane centrum wysyłkowo-magazynowe o powierzchni 18 800 m² mieści się w Łodzi, skąd wysyłanych jest ponad 5000 paczek dziennie do 150 krajów. TME dysponuje w pełni zautomatyzowanym magazynem gdzie regały osiągają wysokość 25 metrów i długość 115 metrów długości.

Katarzyna Rosiak- Misztal