Bieg Patrolowy

Post Image

 

To już tradycja! W tym roku znowu zmagaliśmy się z czasem, nerwami i zadaniami, ale za to w przepięknej scenerii parku przy Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

Bieg polegał na przebyciu trasy biegiem (a można inaczej?), z odwiedzaniem stanowisk przy których należało się wykazać wiedzą i biegłością w czynnościach ratujących zdrowie i życie. Tak więc dobieraliśmy gaśnice, gasiliśmy ogniska (symboliczne z powodu upałów), rozpoznawaliśmy urazy, bandażowaliśmy, robiliśmy sztuczne oddychanie (aż brakło tchu), rzucaliśmy nawet koło ratunkowe tonącemu!

Impreza zaczynała się i kończyła przy internacie, gdzie rozbiliśmy namiot, pod którym można było poczęstować się lodowatą lemoniadą i przekąsić kiełbaskę z grilla. A na koniec Wysoka Komisja w składzie: p. prof. Agnieszka Stępczyńska i p. prof. Andrzej Pożarlik, zebrała raporty, podsumowała, podliczyła i wyłoniła zwycięzców. A zwycięzcy, jak przystało dostali prawdziwe medale i pamiątkowe dyplomy, co widać na obrazkach.

Bieg Patrolowy zaszczycili swym udziałem uczniowie z gimnazjów z Gminy Stryków, podjęci kiełbaskami i odznaczeni medalami. I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła drużyna z Gimnazjum w Strykowie w składzie Paulina Kijak, Małgosia Wiśniewska i Kinga Sobczak, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne  zwyciężyła drużyna z II LO klasa mundurowa w składzie Klaudia Kapusta,Mateusz Kapa i Kacper Ługowski. Medale ufundował  radny Rady Miejskiej Andrzej Pożarli a nagrody Gmina Stryków.

Organizacja Biegu Patrolowego nie byłaby możliwa bez wsparcia jednostek Straży Pożarnej z Bratoszewic i Strykowa, za co serdecznie dziękujemy!

Andrzej Konstantynowicz