Zabrzmiał pierwszy dzwonek

Dnia 3 września o godzinie 9.15 w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Inauguracja została poprzedzona Mszą św. odprawioną w parafialnym kościele przez proboszcza księdza Mateusza Ciepluchę.

Uroczystość szkolną oficjalnie otworzyła pani Dyrektor- Magdalena Mackiewicz, która witając przybyłych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły a przede wszystkim społeczność uczniowską i rodziców, podkreśliła, że dla nauczycieli wrzesień to czas podjęcia trudu nauki i wychowania a dla uczniów to okres wytężonej pracy nad własnym rozwojem. W swoim przemówieniu pani Dyrektor skierowała ciepłe słowa powitania szczególnie do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, natomiast uczniom najstarszych klas, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych i zawodowych, życzyła determinacji oraz wszelkiej pomyślności.

Uświetnieniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IV TL, którzy pod kierunkiem wychowawcy- p. Moniki Pawlak - Kalinowskiej, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po inauguracji roku szkolnego uczniowie wszystkich klas udali się na spotkanie z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim

dobrych wyników i samych sukcesów w nauce,

przyjaźni wśród rówieśników, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu

oraz miłych chwil spędzonych podczas nauki w naszej szkole!!!

Monika Pawlak - Kalinowska