Goście z „czarnego lądu”

W ostatni weekend na przełomie sierpnia i września w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie- odwiedzili nas goście z Republiki Konga. Ta trzydniowa wizyta była organizowana we współpracy z naszym partnerem- firmą AGROMOTORS. W czwartek 30 września o godzinie 10.00 goście uczestniczyli w szkoleniach dotyczących m.in. uprawy roli i aktualnych trendów panujących na polskiej wsi. Dwa kolejne dni stały pod znakiem pokazów na szkolnym polu. Dzięki firmie AGROMOTORS, która udostępniła ciągniki marki Farmtrac, zagregatowane  z maszynami firmy Agrofactory z Kutna, nasi goście mogli w praktyce zastosować zdobytą wcześniej wiedzę.

Gościom z Afryki spodobały się zajęcia i pobyt w Polsce tak bardzo, że już szykowana jest kolejna edycja szkoleń i pokazów.

Opracował: Łukasz Sobczyk