Podniebny patriotyzm

5 października był ciekawym dniem dla uczniów i wychowawców klas pierwszych technikum – Żywienia, Logistycznego, Agrotronicznego i Mechatronicznego. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Opowiada on  historię pilotów Dywizjonu 303, elitarnej jednostki utworzonej w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u), bez których zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń młodych Polaków.

Dywizjon 303 upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich lotników w Bitwie o Anglię oraz zachęca młodych ludzi do sięgnięcia po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie którego powstał scenariusz dzieła w reżyserii Denisa Delicia.

Monika Kłębik