Jesteś tym, co jesz nie bądź szybki, tani, sztuczny ani...

V edycja międzyszkolnego konkursu „Wiem, co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa była wyjątkowa, ponieważ tego dnia w szkole był Dzień Zdrowia zorganizowany we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze Strykowa oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną ze Zgierza.

22 marca uczniowie pisali test wiedzy o żywieniu, a po nim sporządzali kanapki oraz zdrowe koktajle. Laureatami konkursu w kategorii gimnazjum zostali : I miejsce Maja Jędrzejewska ZS nr 1 w Strykowie, II miejsce  Anna Włostek ZS w Lubiankowie, III miejsce Alicja Kowalska ZS w Lubiankowie; wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze miejsca uzyskali : I miejsce Marcelina Wosińska ZS nr 2 w Bratoszewicach, II miejsce Lidia Piestrzeniewicz ZS nr 2 w Bratoszewicach, III miejsce Jakub Zwoliński SP nr 2 w Głownie.Po konkursie wszyscy laureaci i finaliści zostali nagrodzeni między innymi dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego ze Strykowa.

T. Piestrzeniewicz