„Niech żyje bal! Bo to życie to bal jest nad bale!”

Post Image

 

„Wszystko ma swój czas. I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...”.
Kohelet

9 lutego br. w sali bankietowej „U Rejenta” w Głownie odbył się długo oczekiwany bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Ten wyjątkowy wieczór swoją obecnością uświetnili: pani Dyrektor Magdalena Mackiewicz, zaproszeni goście - p. Witold Kosmowski - Burmistrz Strykowa, p. Marek Jóźwiak - Wójt Gminy Głowno, ks. Mateusz Cieplucha - Proboszcz Parafii w Bratoszewicach, wychowawcy, szanowne grono pedagogiczne, rodzice i oczywiście uczniowie trzech klas IV Technikum oraz klasy III Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00. Część oficjalną poprowadzili uczniowie: Patrycja Plewka (klasa IV TŻ) i Jakub Majcher (klasa III LO), którzy na początku gorąco powitali wszystkich zgromadzonych. Zgodnie ze zwyczajem, otwarcia uroczystości dokonała pani Dyrektor Magdalena Mackiewicz, która wznosząc toast symboliczną lampką szampana  powiedziała: "Bal studniówkowy jest jedyny i niepowtarzalny to symboliczny moment, w którym przekraczacie próg dorosłości, w której będziecie zdawali wiele egzaminów nie tylko szkolnych ale i życiowych. Dlatego życzę wam dzisiaj nie tylko wspaniałej zabawy ale i pomyślności, odwagi oraz wytrwałości w waszym dorosłym życiu. Równocześnie pragnę podziękować waszym rodzicom, wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w wasze wychowanie i edukację ale przede wszystkim Wam za waszą obecność i spędzone wspólne lata".

. Konferansjerzy uroczystości złożyli podziękowania pani Dyrektor za stworzenie warunków do owocnej pracy i przyjęcie zaproszenia na ten wyjątkowy wieczór; serdeczne podziękowania za nieustający trud pracy zostały także złożone wszystkim obecnym nauczycielom, przede wszystkim wychowawcom: p. Annie Wójcik, p. Katarzynie Biernackiej, p. Monice Pawlak - Kalinowskiej oraz p. Agnieszce Stępczyńskiej. Wyrazem ogromnej wdzięczności za trud wychowania, za cierpliwość i wyrozumiałość były bukiety kwiatów złożone na ręce pani Dyrektor, wychowawców oraz rodziców. Część oficjalną zakończył tradycyjny polonez, przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Joannę Lisowską.

W trakcie uroczystości, ok. godziny 22.00, odbyła się część artystyczna, która bogata w skecze i humorystyczne scenki rodzajowe, przyprawiła widownię o salwy śmiechu. Uczniowie klasy IV TL zaśpiewali autorską piosenkę, której słowa przywoływały nietuzinkowe wspomnienia z czasów ławy szkolnej, przypominając wszystkim szereg wspaniałych i niezapomnianych chwil, przyprawionych z lekka dowcipem i ironią.

Podczas występów nie zabrakło również parodii, którą przedstawili wspaniali w tych rolach uczniowie klasy IV TŻ i TRM. W castingu na najlepszego kandydata na studniówkowy bal mogliśmy zobaczyć atrakcyjne jury i różnorodne, jakże barwne postacie pretendentów.

W towarzystwie złotych przebojów muzyki pop, jak również słynnych hitów disco polo młodzież zobrazowała odwieczne różnice w relacjach damsko- męskich, jak również różnorodne ujęcia męskiego „romantyzmu”. Nie ulega wątpliwości, że w programie artystycznym uczniowie objawili swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne; te ostatnie zaprezentowała również młodzież Liceum Służb Mundurowych, która w fioletowych spódniczkach zatańczyła fragment słynnego baletu Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż aktorzy wywołali aplauz publiczności tak, iż ta rozgrzana występami kontynuowała szampańską zabawę na parkiecie.

Zabawa, jak nakazuje tradycja, zakończyła się o świcie... Teraz przed maturzystami odliczanie symbolicznych stu dni do egzaminu dojrzałości…

 

A. Pieczykolan