Wycieczka "najlepszych"

Post Image

 

Wycieczki kulturalno- edukacyjne dla ,,najlepszych” to tradycja Naszej Szkoły. Jak co roku uczestnikami wycieczki było 10 uczniów którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce na I półrocze. Wyjątkowo dołączyli do nich uczniowie z klasy III Technikum Logistycznego i Mechatronicznego w nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie Superklasa organizowanym przez Samorząd Uczniowskiza rok szkolny 2017/2018.

Dnia 8 lutego młodzież, pod opieką pań Agaty Pietrzak oraz Anny Wójcik, udała się do Łódzkiego Planetarium EC1, które jest najnowocześniejsze w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej. Uczniowie obejrzeli pokaz ,,Początki ery kosmicznej” przedstawiający rekonstrukcję początków astronautyki. Projekcja przybliżyła im między innymi informacje na temat: kim byli pierwsi kosmonauci i astronauci,w jaki sposób ZSRR i Stany Zjednoczone rywalizowały w próbach podboju kosmosuoraz co zawdzięczamy lotom poza naszą planetę.

Kolejnym i ostatnim punktem wycieczki było udanie się do kina Cinema City mieszczącego się w Łódzkiej Manufakturze na seans filmowy ,,Planeta Singli 3”.

Zadowolona i pełna wrażeń młodzież w pozytywnych nastrojach rozpoczęła ferie zimowe. Na zakończenie dnia uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że warto się uczyć!

Anna Wójcik