Staż zawodowy w Hiszpanii

Post Image

 

 

W dniach 26.02-12.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły realizowali staż zawodowy w ramach projektu „Nowa perspektywa – międzynarodowa mobilność edukacyjna”, któryrealizowany był przy współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej. Praktyki były realizowane w firmach na terytorium Malagi w Hiszpanii.

W stażu uczestniczyło dziesięciu uczniów Technikum kształcącego w zawodzie Technik Logistyk. Firmy, w których pracowali nasi uczniowie to: BancosolAlimentos (bank żywności), Supermercado Suma (supermarket), Ferreteria Volcano (sklep z artykułami gospodarstwa domowego) oraz Kankana (sklep z meblami w stylu kolonialnym).

Podczas 40-godzinnego stażu uczestnicy pracowali pod nadzorem opiekunów w firmach z branży logistycznej. Zapoznali się z profilami działalności, strukturą organizacyjno -produkcyjną przedsiębiorstwa oraz zaznajomili się z branżowymi programami komputerowymi. Ponadto analizowali dokumentację procesów dystrybucji oraz ruch towarów. Odbyli instruktaż w zakresie sporządzania i przechowywania dokumentacji a takżezaznajomili się z zasadami przepływu dokumentacji w firmie. Poznali międzynarodowe standardy identyfikacji ładunków i wymiany danych, obliczali, analizowali i oceniali koszty funkcjonowania logistyki. Obsługiwali ładunki w magazynie oraz organizowali przewozy towarów.

Podczas dwutygodniowego pobytu uczestnikom projektu udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz pracy uczniowie spędzali czas na plaży i spacerach po mieście. Ponadto odwiedzili Alcazaba- położoną na wzgórzu średniowieczną mauretańską twierdzę z widokiem na morze i ogrodem z fontannami. Kulturowymi wydarzeniami były wizyty w Teatro Romano,  Picasso Museo i Museo of Malaga. Atrakcyjny okazał się także punkt widokowy Gibralfaro, skąd można było podziwiać całe miasto. W ostatni weekend młodzież uczestniczyła  w dwudniowej wycieczce do Granady, gdzie zwiedziła miasto, Real Monasterio De La Cartuja i największy zabytek Hiszpanii  - Alhambrę.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Po dwóch tygodniach pobytu przyszedł czas pożegnania ze słoneczną Malagą i powrotu do domu. Młodzież wróciła z niezapomnianymi wspomnieniami i doświadczeniami.

 

K. Biernacka