Targi edukacyjne

Post Image

 

W terminie 13- 14 marca odbyły się XXII Łódzkie Targi Edukacyjne, na których prezentowaliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Uczniowie informowali  ośmioklasistów i gimnazjalistów o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji, zachęcająctym samym do podjęcia nauki w naszej placówce. Wszyscy zainteresowani mogli spróbować pysznych ciasteczek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez młodzież z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W czasie targów swoją ofertę zaprezentowali liczni wystawcy: szkoły różnych typów, a wśród nich m.in. licea profilowane  i ogólnokształcące, zespoły szkół zawodowych, wyższe uczelnie z całego kraju, ośrodki kształcenia pozaszkolnego, szkoły tańca, biura podróży czy producenci i dystrybutorzy środków dydaktycznych.

Targi obfitowały w liczne interesujące ciekawe wydarzenia, których przewodnią ideą było zaszczepienie u młodzieży zainteresowania nauką oraz udowodnienie, że to ciekawa i rozwijająca dziedzina życia. Podczas targów w specjalnie przygotowanej strefie odbyły się Praktyczne Lekcje Zawodu, podczas których zaprezentowały się w formie warsztatów szkoły zawodowe.

A. Twardowska