Półfinał Szkolnego Master Szefa

Post Image

 

6 lutego odbył się półfinał VI edycji konkursu Szkolny Master Szef. Tematem wiodącym była kolacja dla zakochanych. Uczniowie mieli do dyspozycji losowo wybrany produkt główny, który miał być bazą do przygotowywania potrawy.

Najsmaczniejsza potrawę w tym etapie przygotował zespół Artura Berczaka i Patrycji Plewki z klasy IV- jako główny składnik wylosowali ser mozarella, która posłużyła im do przygotowania pysznej tarty szpinakowej oraz ruloników z wędzonego boczku.

Kasia Jatczyk i Magda Ślusarek z klasy III, mając jako główny składnik mięso mielone, przygotowały zapiekane na rozetkach ziemniaczanych pulpeciki, co dało im II miejsce w tym etapie.

Na miejscu trzecim znalazła się potrawa Kamili Kaczmarskiej i Mai Kwiatkowskiej, które podały przepysznego pstrąga w warzywach.

W klasyfikacji generalnej, po zliczeniu uzyskanych punktów z dotychczasowych etapów, wyniki kształtują się następująco:

I miejsce: Artur Berczak i Patrycja plewka- 291pkt
II miejsce: Katarzyna Jatczyk i Magdalena Ślusarek- 234pkt
III miejsce: Kamila Kaczmarska i Maja Kwiatkowska- 232pkt
IV i V miejsce: Klaudia Bryszewska i Sandra Kowalska oraz Katarzyna Milczarek i Dominika Wdowiak- zdobywając taka samą ilość punktów- 201 pkt

Na tym etapie musieliśmy podziękować za udział 2 zespołom- tj. Aleksandry Ciesielskiej i Mikołajowi Dratkiewicz- którzy zdobyli łącznie 200pkt oraz Aleksandry Goszczyńskiej i Jakubowi Królikowskiemu, którzy zdobyli łącznie 106pkt.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom, dziękuję za udział wszystkim uczniom. Już niebawem- przełom marca/kwietnia odbędzie się finał konkursu.

Ewa Piszczyńska