Świat jest teatrem...

Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
którzy kolejno wchodzą i znikają.

William Shakespeare

Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w roku 1961 dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów- festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru, którego obchody przypadają na 27 marca, młodzież z Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pań: Anny Pieczykolan oraz Anny Wójcik, przygotowała wystawę okolicznościową, z której można dowiedzieć się czym jest commedia dell’arte i Teatr Lalek;uczniowie zaprezentowali również interesującetreści na temathistoriibaletu i opery oraz najsłynniejszych dzieł tych obu widowisk. Ponadto zostały przedstawione sylwetki wybitnych dramatopisarzy z uwzględnieniem ich twórczości, które doczekały się wystawienia na deskach teatralnych całego świata.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wystawą!