Piknik z policją

Post Image

 

5 kwietnia 2019 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się piknik zainicjowany przez policjantów łódzkiego ruchu drogowego. Wydarzenie było skierowane do młodych kierowców, którzy niedawno zdobyli uprawnienia do kierowania samochodami, jak i tych, którzy w najbliższym czasie będą podchodzili do egzaminu na prawo jazdy. Celem spotkania było podniesienie świadomości młodych ludzi na temat technik bezpiecznej jazdy oraz zagrożeń, jakie mogą spotkać na drodze i metod ich unikania.

Piknik rozpoczął się cyklem prelekcji na temat zagrożeń w ruchu drogowym. Następnie na sali gimnastycznej odbył się pokaz taktyk i technik interwencji prowadzony przez funkcjonariuszy Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W tym samym czasie, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze. Zadaniem uczestników była jazda samochodem wytyczoną trasą w alkogoglach. Ci, którzy jeszcze nie zdali egzaminu na prawo jazdy, mogli pokonać podobny tor w alkogoglach lub narkogoglach. Wśród atrakcji podczas pikniku znalazł się także symulator zderzeń, udostępniony przez Żandarmerię Wojskową z Łasku, a także pokaz pojazdów, jakimi poruszają się funkcjonariusze ruchu drogowego. Nie zabrakło oczywiście stanowiska, gdzie każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się jak zostać policjantem. Wśród uczestników był także pełnomocnik Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, z którym współpracuje szkoła, a także strykowski dzielnicowy.

W czasie trwania pikniku policjanci przeprowadzili wśród młodzieży konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono trójkę zwycięzców: Anitę Rudnicką, Cypriana Łuczaka i Aleksandrę Graczyk, którzy otrzymali puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, nagrody rzeczowe oraz nagrodę główną: zaproszenie do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu, gdzie będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności kierowania samochodem, w tym wyprowadzanie pojazdu z poślizgu w różnych sytuacjach. Nagrody wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi - insp. Andrzej Łapiński wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Zgierzu- mł. insp. Wojciechem Włodarczykiem. Na zakończenie Komendant Wojewódzki podziękował uczniom szkoły za inicjatywę, jaką szkoła podjęła kilka tygodni wcześniej. Mowa tutaj o charytatywnej zbiórce pieniędzy, jaką zorganizowali na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Insp. Andrzej Łapiński podkreślał także fakt, że każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jednocześnie dziękując za zaangażowanie w dzisiejsze wydarzenie.

 

Źródło Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi