Finał VI edycji Szkolnego Master Szefa rozstrzygnięty

Post Image

29 marca w pracowni gastronomicznej ponownie zapachniało pysznym jedzeniem. Uczestniczki po wylosowaniu stanowisk przeszły do kreatywnego gotowania konkursowych potraw. Tematem wiodącym był kurczak w roli głównej. Finaliści na wykonanie zadania mieli 3 godziny, przygotowywali  po 4 porcje dań obiadowych.  Wśród potraw finałowych znalazł się m.in. kurczak faszerowany kaszą i warzywami,  roladki drobiowe na puree ziemniaczano-selerowym, kurczak cytrynowy, czy rosół z makaronem naleśnikowym. Poza tym mogliśmy też spróbować pysznej tarty malinowej czy lodów jeżynowych z bezową chmurką.

W jury obok dyrekcji  szkoły i nauczycieli zawodu zasiadł Pan Marcin Jach - szef kuchni Hotelu 500 w Strykowie. Hotel 500 jak co roku wspiera nasz konkurs, sponsorując nagrody rzeczowe dla najlepszych. Zwycięzcy otrzymali vouchery do wykorzystania w hotelowej restauracji, za co serdecznie dziękujemy.

Po podliczeniu punktacji w etapie finałowym najlepszy okazał się zespól Kasi Jatczyk i Magdy Ślusarek, które przygotowały dania obiadowe począwszy od przekąski, a kończąc na deserze.

W generalnej klasyfikacji po podliczeniu punków za wszystkie etapy uzyskaliśmy następujące wyniki:

I miejsce: Artur Berczak i Patrycja Plewka z klasy IV TŻi UG (501 pkt)
II miejsce: Magdalena Ślusarek i Katarzyna Jatczykz klasy IIITŻi UG (464 pkt)
III miejsce: Maja Kwiatkowska i Kamila Kaczmarska z klasy IV TŻi UG ( 450 pkt).

Wyróżnienie: Klaudia Bryszewska ( 353 pkt) oraz Katarzyna Milczarek i Dominika Wdowiak (372 pkt) z klasy ITŻi UG
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

Organizator: Ewa Piszczyńska