Super Zakrętaki

,,Skrzydła wyrastają Ci tylko wtedy,

kiedy biegniesz ku swemu bliźniemu…”

W naszej szkole podjęto inicjatywę uczestnictwa w projekcie ,,Zostań Super Zakrętakiem”, realizowanym przez Stowarzyszenie ,,Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”.  To ekologiczne przedsięwzięcie, które w postaci zbiórki plastikowych zakrętek, wspiera podopiecznych w/w hospicjum, pomaga przede wszystkim nieuleczalnie chorym dzieciom urzeczywistnić marzenia, ale jednocześnie również dba o środowisko!

W biezącym roku szkolnym akcja trwała od września do kwietnia. Wspólnymi siłami udało się nam uzbierać pokaźną ilość korków, które dnia 15 maja przekazane zostały Hospicjum.

Największą liczbę plastikowych nakrętek przyniósł Szymon Stępniak z klasy III Technikum Logistycznego, zdobywając tym samym I miejsce w szkolnym konkursie pt. ,,Ratujmy naturę”. Ilość przyniesionych nakrętek była tak dużą, że nikt nie zajął II i III miejsca; wyróżnienie natomiast otrzymała Katarzyna Jatczyk z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W kolejnym roku szkolnym ponownieruszyakcja zbiórki nakrętek
wówczas i Ty będziesz mógł zostać Super Zakrętakiem!!

Oprac. Anna Wójcik