Hazard? Nie, dziękuję

Post Image

W dniu 20 maja przedstawiciele Służby Celno- Skarbowej w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych  poprowadzili w naszej szkolezajęcia profilaktyczne pt. ,,Hazard – nie, dziękuję”.

W zajęciach, z ogromnym zaciekawieniem, uczestniczyli uczniowie klas: III Technikum, II Liceum i II Technikum Logistycznego. Celem zajęć było przede wszystkim podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Krajowa Administracja Skarbowa, a w szczególności Służba Celno- Skarbowa, ponadto czym są gry hazardowe, w jakim sposób hazard doprowadza do uzależnienia oraz gdzie osoby uzależnione mogą szukać pomocy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, również tych on-line a także na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

 

Oprac. Anna Wójcik