Bezpieczne wakacje

Wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody ale to także okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. W czytelni szkolnej zorganizowana została wystawa poświęcona bezpieczeństwu podczas wakacji, która przede wszystkim ma na celuzachęcić młodzież do przestrzegania określonych zasad bezpieczeństwa. Uczniowie mogli zapoznać się m.in. z zagrożeniami i niebezpieczeństwami, jakie mogą ich czyhać nad wodą, w górach czy na drodze. Przedstawione zostały zasady powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej m.in. podczas złamania, omdlenia czy wypadku samochodowego oraz w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne i innych. Kolejne plakaty dotyczyły bezpiecznej jazdy autostopem, pracy wakacyjnej i niebezpieczeństw z nią związanych oraz zagrożeń które niosą ze sobą ryzykowne zachowania seksualne (przypadkowy seks/ w jaki sposób ustrzec się przed tabletką gwałtu).Uczniowie mieli możliwość zapoznać się również z zasadami postępowania w przypadku ataku terrorystycznego oraz w jaki sposób postępować/reagować w obliczu potencjalnego zagrożenia ze strony sekty.

Oprac. Anna Wójcik