Bliżej teatru, bliżej życia..

Post Image

 

W piątek 8 marca br. uczniowie naszej szkoły oraz zainteresowani absolwenci wybrali się wraz z opiekunami: p. Anną Wójcik, p. Agatą Pietrzak oraz p. Anną Pieczykolan, na sztukę „Ślubu nie będzie”, która rozegrała się na deskach Teatru Nowego w Łodzi.

Zabawna, wzruszająca komedia Raya Cooneya i Johna Chapmana, pełna angielskiego humoru i co najważniejsze życiowej mądrości, opowiada historię Thimothy'ego Westerb - właściciela agencji reklamowej, który przygotowuje się do realizacji ważnej kampanii dla firmy zajmującej się szyciem damskiej bielizny. Stres związany z zawodowym wyzwaniem potęguje zbliżający się wielkimi krokami ślub córki – Judy, a także narastająca stagnacja w relacjach z żoną. Niefortunny wypadek sprawia, że na kilkanaście minut przed planowaną ceremonią mężczyzna zaczyna widzieć i co gorsza rozmawiać z pięknością rodem z lat dwudziestych ubiegłego stulecia, której nie widzi nikt inny.

W opinii młodzieży sztuka była ciekawa, lekka i interesująca, a co ważniejsze utrzymana w humorystycznej tonacji. Uczniowie, pełni zadowolenia, planują już kolejne spotkanie z Teatrem, mówiąc, iż jest to nie tylko przyjemnie spędzony wolny czas, ale także interesująca podróż w krainę ponadczasowych problemów, w których każdy z nas odnajduje po trosze samego siebie.

opracowała Anna Pieczykolan