Wielki sukces naszych.........

Post Image

 

28 lutego w Wolborzu odbył się finał wojewódzkiego etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Spośród prawie 50 uczestników udział brali także uczniowie ZS1 w Bratoszewicach Dariusz Gabrysiak oraz Cyprian Łuczak . Oboje są uczniami klasy III Technikum Rolniczego. Finał składał się z dwóch etapów:

I etap – składał się z zestawu 50 pytań testowych

II etap to odpowiedzi ustne.

Warto dodać, że do drugiego etapu przeszła tylko 10 uczestników z najlepszymi wynikami. Jednak żeby jechać na wielki ogólnopolski finał, który odbędzie się 14 marca podczas targów „ Agrotech” w Kielcach trzeba było znaleźć się wśród 5 najlepszych uczestników. W tej grupie znalazł się Cyprian Łuczak który po I etapie był ósmy. Jednak rewelacyjne odpowiedzi w części praktycznej pozwoliły mu dostać się do grona pięciu najlepszych.

To nie koniec dobrych wiadomości płynących z Wolborza. Cały finał wojewódzki wygrał absolwent Technikum Rolniczego w ZS1 Bratoszewicach Andrzej Szubert. Oboje będą reprezentować dobe imię Naszej szkoły podczas ogólnopolskiego finału w Kielcach.

Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi z Naszych uczniów Dariusz Gabrysiak, któremu niewiele zabrakło żeby wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Ostatecznie uplasował sie na wysokim miejscu w drugiej dziesiątce.

Z niecierpliwością czekamy na finał krajowy i trzymamy kciuki za Naszych!!!

opracował Łukasz Sobczyk