Dariusz Gabrysiak jak Kamil Stoch i Dawid Kubacki!!!

Post Image

 

Dzień 28 listopada, godzina 10.00. W Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach rozpoczyna się I etap finału  konkursu „Wiedzy o BHP w rolnictwie”. Wśród 30 uczestników jest również 3 naszych reprezentantów: Cyprian Łuczak z klasy IVTR , Dariusz Gabrysiak z klasy  IVTR  oraz debiutujący na tej imprezie Michał Pietrzak z klasy IpA. Sprawa wydaje się prosta: jak najszybciej dobrze odpowiedzieć na 30 pytań testowych i przejść do II etapu – tak myśli każdy uczestnik finału. Jednak miejsce w ścisłym finale jest zarezerwowane tylko dla 10 najlepszych uczestników etapu pierwszego. Po sprawdzeniu przez komisję testów wreszcie są wyniki!!! Chwila nerwowego oczekiwania i już wiemy, że nasz reprezentant Dariusz Gabrysiak z wynikiem 18 punktów awansował z 10 miejsca do II etapu. Tu już nie ma miejsca na fart. Liczy się tylko wiedza i opanowanie, gdyż każdy musi odpowiedzieć przed komisją na 3 pytania wylosowane wcześniej. Na każde z pytań ma 3 minuty.

Po zakończeniu II etapu na korytarzu widać było napięcie panujące wśród uczestników. Jednak Darek był pewny swego. Wiedział, że odpowiedział na wszytkie pytania, lecz nie było do końca wiadomo jak oceniła go komisja konkursowa.

Wreszcie przed godziną 14.00 ogłoszenie wyników. Organizatorzy zaczynają odczytywanie pozycji od miejsca 10. Adrenalina rośnie!!! Z każdym kolejnym uczestnikiem rośnie szansa Dariusza na podium w konkursie. Aż wreszcie stało się! Nasz reprezentant po fantastycznych odpowiedziach w II etapie zajął bardzo wysokie II miejsce. Oprócz dyplomu zdobył również cenne nagrody rzeczowe.

Cała ta sytuacja do złudzenia przypomina ostatnie mistrzostwa świata w skokach narciarskich gdzie zarówno Kamil Stoch jak i Dawid Kubacki będąc po pierwszej serii na końcu stawki, Ostatecznie skończyli rywalizację z tytułem mistrza i wicemistrza świata w skokach.

GRATULUJEMY NASZYM REPREZENTANTOM !!!

Opracował Łukasz Sobczyk