Dlaczego warto studiować w uczelniach wojskowych ?

Post Image

 

12 grudnia b.r. uczniowie klas: III LO Służb Mundurowych, III LM oraz IVLM spotkali się w szkolnej czytelni z przedstawicielami uczelni wojskowych: Akademii Wojsk Lądowych im.T. Kościuszki we Wrocławiu, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Lotniczej Akademii Wojskowej  w Dęblinie.

Oficerowie przybliżyli ofertę edukacyjną  każdej z uczelni, zaznaczając, że można na nich podjąć naukę zarówno na kierunkach wojskowych jak i cywilnych. Szczegółowo omówili wydziały i kierunki studiów na poszczególnych uczelniach. Opowiadali o procesie rekrutacji i życiu codziennym studentów szkół wojskowych. Zaciekawili  młodzież atrakcyjnymi zajęciami, jak również wyjazdami zagranicznymi w trakcie odbywania studiów.
Młodzież zainteresowana ciekawą ofertą edukacyjną, przedstawioną podczas prezentacji,  zadawała szczegółowe pytania dotyczące specyfiki studiowania w uczelniach wojskowych. Wynika z tego, że nauka w tego typu szkołach wyższych jest ciekawym wyborem zawodowej drogi życiowej nie tylko dla absolwentów klas mundurowych.

Ewa Wiśniewska-Lenart