Wigilia szkolna

Post Image

Tegoroczne przesłanie Świąt Bożego Narodzenia oparliśmy na myśli Adama Mickiewicza: „ Wiesz, że Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada Ci jeśli nie narodził się w Tobie”.

Klasy IV LM i I TŻ przedstawiły program słowno- muzyczny, w trakcie którego przybliżyli znaczenie świątecznych tradycji oraz zachęcili całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewania kolęd. Temat przedstawienia sprawił, że klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia ogarnął wszystkich zgromadzonych.

Podczas uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przełamali się symbolicznie opłatkiem z p. dyrektor M. Mackiewicz oraz złożyli społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Pani dyrektor dziękując wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom za miniony rok pracy i nauki, życzyła wszystkim spokojnych, przeżywanych w rodzinnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Uwieńczeniem uroczystości były pierniczki wykonane przez klasę I TŻ, rozdawane przez urocze aniołki w nagrodę za piękne i aktywne kolędowanie. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się na klasowe wigilie.

Ewa Piszczyńska
Anna Kubicka