Wycieczka do fabryki maszyn Agro – Masz

Post Image


W dniu 4 marca uczniowie klas 4TR, 4TM oraz 2TA uczestniczyli w wycieczce zawodowej do fabryki maszyn Agro – Masz w Strzelcach Małych. Wycieczka rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej historii firmy. Krótkiej bowiem firma ta powstała w 2006 roku, jednak po zaledwie 14 latach działania na rynku  praktycznie w niczym nie przypomina tej firmy sprzed lat. Dziś jest to jedna z największych firm działających w branży rolniczej w Polsce, która wysyła swoje produkty na rynki całego świata.

Kolejnym etapem było zwiedzanie fabryki. Uczniowie mieli możliwość poznania całego cyklu produkcyjnego maszyn rolniczych. Począwszy od wycinania elementów ze stali  poprzez spawanie, śrutowanie,  malowanie a następnie montowanie. Na koniec mogli obejrzeć gotowe nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze. 

Młodzież zapoznała się  także z zasadami funkcjonowania firmy, prowadzenia gospodarki magazynowej oraz wpływu czynników ekonomicznych na podejmowane decyzje  dotyczące funkcjonowania i rozwoju zakładu.Ostatnim etapem wycieczki był pokaz polowy. Uczniowie mogli na nim porównać jak wyglądają wschody roślin wysianych trzema metodami: tradycyjną, uproszczoną i najnowszą – pasową.

Firmie Agro – Masz bardzo dziękujemy za tak wspaniałe przyjęcie!!!

Opracował Łukasz Sobczyk