Umowa patronacka

W listopadzie 2021 r. w Hotelu 500 w Strykowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej między J.W. Construction Holding S.A. oddział  Hotel 500 a Zespołem Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach. Hotel 500 obejmuje swoim patronatem klasy, kształcące uczniów w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Umowa patronacka to rozszerzenie i wzmocnienie dotychczasowej współpracy. Hotel 500 będzie miał swój udział w organizacji praktyk zawodowych, zajęć praktycznych, spotkań z fachowcami a także wycieczek dydaktycznych. W planach jest również organizacja szkoleń, pokazów dla uczniów i nauczycieli, w tym szkoleń branżowych dla nauczycieli zawodu.

Celem Patronatu jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia.

Ewa Piszczyńska