Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” - prestiżowe wyróżnienie

Po jedenastu latach działań w zakresie promocji zdrowia dostąpiliśmy ogromnego zaszczytu odbioru Krajowego Certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”, przyznanego przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Program „Szkoła Promująca Zdrowie”, realizowany w Polsce od 1991 roku, koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia; cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły.

Jesteśmy pierwszą szkołą w Gminie Stryków, która może poszczycić się tytułem „Szkoły Promującej Zdrowie”. W województwie łódzkim tym prestiżowym wyróżnieniem może pochwalić się jedynie 28 szkół i przedszkoli, w tym tylko dwie szkoły ponadpodstawowe. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem faktu, że nasza szkoła pracuje zgodnie z modelem placówki promującej zdrowie, jest jednocześnie wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia, będące wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Niewątpliwie jest dla nas zaszczytem, a jednocześnie zobowiązaniem do tworzenia działań służących promocji zdrowia tak w naszej szkole, jak i w lokalnym środowisku.

W 2014 roku otrzymaliśmy Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Przez wiele lat kształtowaliśmy przyjazny klimat szkoły poprzez różnorodne działania prozdrowotne, które dotyczyły nie tylko zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, poczucia bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zdrowia psychicznego. Podjęliśmy szereg przedsięwzięć, które miały na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz budowanie dobrego samopoczucia.

Ewa Piszczyńska