Szkolenie sommelierskie

7 marca 2022 roku pełnoletni uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w szkoleniu sommelierskim, które zostało zorganizowane przez Hotel 500 w Strykowie.  Młodzież pogłębiając wiedzę z zakresu omawianego tematu, dowiedziała się, że praca sommeliera  jest jednym z ciekawszych zawodów;  sommelier to nie tylko znawca win, ale także osoba wykwalifikowana w sztuce serwowania tego trunku, która zaledwie po zapachu czy smaku potrafi dokładnie określić jego rodzaj, pochodzenie oraz tworzące je składniki. Tego rodzaju specjalista, do którego należy również komunikacja z gośćmi i doradztwo w zakresie walorów sensorycznych win, jest nieodłącznym członkiem zespołu obsługi każdej renomowanej i szanowanej restauracji.

Dziękujemy pracownikom Hotelu 500 za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze

Ewa Piszczyńska