Rozstrzygnięcie konkursu „Wiem co jem- zdrowie na talerzu”

29 marca 2022r  podczas dnia otwartego szkoły miało miejsce rozstrzygnięcie VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem”, konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Witolda Kosmowskiego.

W konkursie wzięli  udział uczniowie klas VII i VIII z dziewięciu szkół podstawowych. Tegoroczna edycja odbyła się w kategorii „zdrowie na talerzu”. Polegała na zaproponowaniu przepisu na zdrowe śniadanie i wyjaśnieniu dlaczego warto je wprowadzić do jadłospisu. Jury oceniając prace brało pod uwagę kreatywność, stopień trudności, estetykę podania oraz wiedzę na temat wartości odżywczej zaproponowanej potrawy.

Spośród przesłanych prac jury wyłoniło pięć  najciekawszych.

• I miejsce: Weronika Kucharska, Szkoła Podstawowa w Koźlu, opiekun p. Marzanna Nowicka
  • II miejsce: Józefina Lewandowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strykowie, opiekun p. Emilia Opulska
  • III miejsce: Nikola Sikorska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubiankowie, opiekun p. Olga Opalska
  • Wyróżnienie: Lena Kaczmarek, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Strykowie, opiekun p. Renata Walczak
  • Wyróżnienie: Sandra Słomowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głownie, opiekun p. Olga Opalska oraz p. Izabela Będor

My ze swojej strony serdecznie  wszystkim gratulujemy i zachęcamy do zdrowego odżywiania oraz oczywiście do  uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu.

Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach