Młodzież zapobiega pożarom

30 marca 2022  roku  w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszewicach odbyły się miejsko – gminne eliminacje XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkursowe zmagania mają na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, ekologii oraz ochrony ludności. W szczególności służą one  popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym a także wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje zostały zorganizowane w dwóch etapach: pisemnym, obejmującym test składający się z 30 pytań oraz ustnym, w ramach którego trzeba było odpowiedzieć na 5 pytań. W Turnieju uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna w trzech grupach wiekowych:

• I grupa – uczniowie szkół podstawowych z klas I – IV;
  • II grupa – uczniowie szkół podstawowych z klas V – VIII;
  • III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paweł Szczepkowski z kl. I LO, który  zajął I miejsce, Adam Wichrowski z kl. II LO (II miejsce), Natalia Dąbek z kl. III pL (III miejsce) oraz Adrian Dziewiór z kl. III pL i Dawid Urbaniak z kl. I A. Wszyscy finaliści otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody oraz puchary i medale, a także pamiątkowy album „Pożarnictwo zgierskie 1951 – 2021”. Zwycięzca eliminacji gminnych Turnieju Paweł Szczepkowski pod koniec kwietnia będzie reprezentował naszą szkołę na etapie powiatowym w Zgierzu.

Gratulacje dla naszych zwycięzców!

Ewa Wiśniewska- Lenart