Pożegnanie klas maturalnych

„Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom,
by jutro były warte wspomnień…”
Małgorzata Stolarska.

„ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ…”
POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Zgodnie z tradycją każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się wyjątkowo ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. I choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje ono swój niepowtarzalny charakter. W tym roku szkolnym - 29 kwietnia  pożegnaliśmy absolwentów Technikum kształcącego w następujących zawodach: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik mechatronik, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Rangę akademii podkreślała obecność sztandaru szkolnego i zachowanie ceremoniału. Po odśpiewaniu hymnu narodowego otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Beata Jachurska, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych z uwzględnieniem zaproszonych gości: Burmistrza Strykowa- Pana Witolda Kosmowskiego oraz Zastępcę Burmistrza Strykowa- Panią Tamarę Barańską- Kiemaczyńską.  W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała maturzystom za wieloletnią pracę na rzecz szkoły a także podkreśliła fakt, jak wiele działań musiał podjąć każdy z nich, aby dojść do celu, jakim niewątpliwie jest otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły. Życząc absolwentom sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym Pani Dyrektor razem z Panem Burmistrzem wręczyli maturzystom nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami za wyniki w nauce oraz za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły. Korzystając z tej wyjątkowej okazji, zostały również  przyznane Stypendia Prezesa Rady Ministrów uczniom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen w szkole; uhonorowanymi zostali zatem najzdolniejsi: Adam Trojan (uczeń klasy IV Technikum Logistycznego), Alicja Piątkowska (uczennica klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych) oraz Wiktoria Urbańska (uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego).

Miłym akcentem części oficjalnej akademii było wystąpienie przedstawicieli uczniów klas maturalnych, którzy w swoich przemówieniach przyznali, że w ciągu ostatnich lat zdarzały się różne chwile: były sukcesy- te małe i te wielkie, były też problemy, a nawet wagary, bo „coś z szaleństwa jest w młodości”; dziś jednak kończąc szkołę, pozostają wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za to, że wpajali im prostą prawdę: „Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia”. Młodzież dziękowała za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za nieustającą mobilizację do pracy. Słowom wdzięczności nie było końca, a zewnętrznym wyrazem tego, co czuło serce, stały się kwiaty wręczone przez absolwentów dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom.

„Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień...” - głębię tych słów przypomnieli konferansjerzy, w rolę których wcielili się Milena Wieczorkowska i Dawid Rubaszewski, przywołując kilka poetyckich refleksji nad upływem czasu, dorosłością, dobrem i złem a także radością, która jest w nas i tuż obok nas- w drugim człowieku.

W części artystycznej uczniowie klasy III Technikum Logistycznego w humorystyczny sposób zaprezentowali składankę najlepszych chwil naszych absolwentów, przeżytych w murach szkoły.

Po obejrzeniu części artystycznej programu wszyscy zebrani ze wzruszeniem obejrzeli prezentacje „Ale to już było i nie wróci więcej…”, będące wspomnieniem chwil ze szkolnego życia tegorocznych maturzystów, którzy jeszcze raz mogli wrócić pamięcią do początków nauki w ZS Nr 1 w Bratoszewicach. W tonach piosenki „Ostatni raz z moją klasą” zespołu Menchester, uczniowie klas trzecich pożegnali maturzystów ciepło i serdecznie, obdarowując ich drobnymi upominkami.

Po zakończeniu apelu uczniowie klas maturalnych po raz ostatni udali się do swoich klas, w których z rąk wychowawców odebrali świadectwa i dokonali pamiątkowego wpisu do Kroniki Absolwentów.

Kochani!
Żegnamy Was życzeniami płynącymi z głębi serca:
życzymy radości, wszelkiej pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień,
przede wszystkim powodzenia na maturze a co za tym idzie dostania się na wymarzone studia.
Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy wyłącznie radość,
zrozumienie i przyjaźń. Jesteśmy przekonani o tym, że gdziekolwiek rzuci Was los,
będziecie godnie reprezentować naszą szkołę.
Pamiętajcie też, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte…
Życząc Wam powodzenia, dedykujemy słowa Tadeusza Kościuszki:
Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi”

Organizatorzy uroczystości