Konkurs profilaktyczny „Zaburzenia odżywiania” - walka na śmierć i życie -

Do zaburzeń odżywiania zalicza się m. in. anoreksję i bulimię - choroby, których początek wydaje się najczęściej bardzo niewinny. Przesadna dieta czy dążenie do idealnej sylwetki jakże często kończy się tragiczne. Mając na uwadze ten współcześnie ważny problem, przyłączamy się do propagowania profilaktyki zaburzeń odżywiania. W ramach tych działań 28 kwietnia br., został zorganizowany w naszej szkole konkurs pt.: ,,Zaburzenia odżywiania”, skierowany do uczniów klas 1 i 2. Pytania konkursowe dotyczyły przede wszystkim chorób takich, jak: anoreksja (zwana inaczej jadłowstrętem psychicznym), pregoreksja (anoreksja u kobiet w ciąży), bulimia (inaczej wilczy głód) oraz otyłość.

W konkursie zwyciężyły następujące osoby:

• I  miejsce zajęła Kinga Osiecka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego,
  • II miejsce ex aeqou zajęły: Monika Kaczmarek oraz Marika Karcz z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,
  • III miejsce zajęła Gabriela Prusinowska z klasy II Technikum Logistycznego.

Wszystkim dziękuję za udział w konkursie i życzę powodzenia w następnych rywalizacjach!