Wycieczka do Torunia

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?
A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą… nazywają astronomią…“
Mikołaj Kopernik

Wycieczka do Torunia

26 maja br. uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Logistycznego oraz klasy III Technikum Logistycznego odbyli wycieczkę do Torunia aby poznać tajemnice nie tylko słynnego Mikołaja Kopernika.

Mimo iż majowa pogoda nie sprzyjała to jednak uczestnicy wycieczki uznali ją za wyjątkowo udaną. Młodzież pod opieką wychowawców spacerowała zabytkowymi uliczkami Starówki, słuchając interesujących opowieści przewodnika o historii zabytkowej architektury, choćby o krzywej wieży, bramach, basztach i fosach, ponadto o życiu Mikołaja Kopernika,  a także o słynnym ośle, który był pręgierzem dla toruńskich żołnierzy. Największą atrakcją wycieczki w opinii zwiedzających była gra miejska, dotycząca historii II wojny światowej, w której nasi uczniowie musieli wykazać się nie lada sprawnością i umiejętnościami - przekazywać różne informacje, rozwiązywać zagadki a także przekupić niemiecką fotografkę; podsumowaniem gry było dotarcie do do bunkru „Wisła”, w którym wszyscy przeżyli symulację nalotu bombowego. Zdaniem zdecydowanej większości pobyt w tym miejscu wywołał wiele skrajnych emocji.

Zmęczeni, ale pełni zadowolenia wszyscy powrócili do Bratoszewic; niezapomniana wycieczka i związane z nią wrażenia z pewnością na długo postaną w pamięci.

Karolina Adamczyk