Wycieczka zawodowa logistyczna - Procesy transportowe

Post Image


W dniu 3 marca 2021 roku uczniowie klasy II technikum logistycznego z zachowaniem reżimu sanitarnego uczestniczyli w wycieczce zawodowej do firmy „Lacerta” w Zgierzu dystrybutora wózków widłowych oraz maszyn przeładunkowych.

Podczas wycieczki przedstawiciel firmy opowiadał o budowie wózków widłowych oraz pokazywał urządzenia załadowcze a zarazem ich możliwości zastosowania w odpowiedniej gałęzi magazynowania jak również transportu. 

Drugim punktem wycieczki była firma transportowa „Sk trans” w Szczawinie /Strykowa. Pracownik firmy wyjaśniał – „czas pracy kierowcy”, pokazał zasady działa tachografu cyfrowego wraz z kartą kierowcy jak również działanie tachometru analogowego oraz system zapisu na owej tarczce.

Młodzież jest bardzo zadowolona z wyjazdu, można zaobserwować, że przedmiotowe wyjazdy okazują się wartościowym źródłem wiedzy praktycznej dla naszych uczniów, poszerzając tym samym wiedzę zdobytą na zajęciach z przedmiotu logistycznych. Teoria zastosowana w praktyce okazała się niezwykle interesująca.

Organizatorem wycieczki był Maciej Jabłoński – nauczyciel przedmiotów logistycznych.

M. Jabłoński