Tydzień Dbania o Relacje

W dniach od 30 maja do 3 czerwca odbył się w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje, który został zorganizowany w ramach projektu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. Tworzenie pozytywnych relacji pomiędzy członkami społeczności szkoły, w której skład wchodzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy, to priorytetowa sprawa.

W realizację projektu zaangażowała się cała społeczność szkolna, w tym Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu, których członkowie brali czyny udział nie tylko w organizacji poszczególnych działań, ale również w zachęcaniu młodzieży naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa zarówno w proponowanych inicjatywach jak również i w zorganizowanych w tym szczególnym dniu przedsięwzięciach.

W poniedziałek uczniowie klas o profilu Agrotronicznym wzięli udział w corocznym Pikniku Country, podczas którego mierzyli się w pięciu konkurencjach, w których musieli wykazać się nie tylko siłą i sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim współpracą w zespole. Konkurencje, w których stanęli do rywalizacji, to: dojenie krowy na czas, przeciąganie ciągnika, spacer farmera, rydwan oraz ręka skrzypka. Po południu uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach integracyjnych poświęconych tematyce ekologiczno - zdrowotnej. We wtorek, który upłynął pod hasłem „Bieg z elementami I pomocy przedmedycznej”, wybrani uczniowie biegali po terenie parku, znajdującego się wokół szkoły, i  sprawdzali swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Tego dnia został również zorganizowany mini piknik, obchodzony w ramach Dnia Dziecka.

Z tej okazji młodzież serwowała pyszne kiełbaski z grilla oraz zdrowe koktajle. Kolejnego dnia- w środę odbyła się debata dotycząca rozwiązywania konfliktów między rodzicem a dzieckiem. W dyskusjach tych wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Czwartek minął pod hasłem ,,Porozumienie bez przemocy", w ramach którego odbyła się wystawa konkursowych prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkoły. Ostatni dzień tygodnia akcentujący „dobre i pozytywne myśli” upłynął w przyjemnej atmosferze, podczas której uczniowie Koła Wolontariatu rozdawali cukierki wraz z pozytywnymi hasłami. Warto nadmienić, że podczas tego wyjątkowego tygodnia wszyscy w wolnym czasie np.: podczas przerw unikali korzystania z nowoczesnych technologii tj.: telefon komórkowy, tablet, czy komputer i skupili się na potrzebach drugiego człowieka.. Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu, który uświadamia, że najważniejsze jest budowanie relacji w formie realnej, a nie wirtualnej.