Poznajmy Polskę!

15 czerwca br. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w wycieczce do Warszawy w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Obejmowała ona dwa główne obszary dydaktyczne: ,,Największe osiągnięcia nauki polskiej” (Centrum Nauki Kopernik) oraz ,,Kultura i dziedzictwo narodowe” (Muzeum Wojska Polskiego). We wspomnianym Centrum młodzież zapoznała się z kompozycją niezwykłych wystaw w Strefie Eksperymentowania, w której to samodzielnie, dzięki udostępnionym różnorodnym eksponatom, mogła doświadczyć zjawisk fizycznych, przyrodniczych, a także tych, związanych bezpośrednio z życiem człowieka. Kolejnym interesującym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum, w którym uczniowie zapoznali się z historią Wojska Polskiego od jego początków, przypadających na wiek X aż do końca II wojny światowej.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji dydaktycznych, co niewątpliwie sprawiło, że dostarczyła zwiedzającym wielu niezapomnianych wrażeń.

A. Tomes, J. Rudnicka