BIEG NA WAGĘ ZDROWIA A NAWET I … ŻYCIA

Wiedza i niebywała zręczność w czynnościach ratujących zdrowie a nawet życie to bezcenne zalety uczestników Biegu Terenowego z Elementami Pierwszej Pomocy i Wiedzy Pożarniczej, zorganizowanego przez naszą szkołę i cieszącego się od lat niesłabnącą popularnością. 31 maja br. odbyła się jego kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia, w którym udział wzięło 45 zawodników. Honorowy patronat nad tegorocznym wydarzeniem objął Burmistrz Strykowa.

Na starcie trasy, która biegła przez park, pojawiły się również, oprócz  naszych uczniów,  reprezentacje klas VIII Szkół Podstawowych ze Strykowa, Dobrej, Koźla, Niesułkowa, a także Szczawina i Dąbrówki Wielkiej w Gminie Zgierz i Dąbrówki Dużej w Gminie Brzeziny. Po dotarciu do każdej z siedmiu stacji biegu zawodnicy zmagali się z zadaniami z zakresu pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej.

Oto klasyfikacja finałowa:

Szkoły Podstawowe:

* Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Szczawinie w składzie: Maja Salamon, Wiktoria Zalepińska i Hubert Wyrębowski;
* Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Dużej w składzie: Maja Łukasik, Kornelia Terka i Julita Kubicka;
* Szkoła Podstawowa w Niesułkowie w składzie: Jagoda Szychowska, Blanka Wardowska i Mateusz Szymański.

Szkoły Ponadpodstawowe- ZS Nr 1 w Bratoszewicach:

* I Liceum Ogólnokształcące w składzie: Dominika Głowacka, Kinga Gosa i Natalia Wąsik;
* I Technikum Logistycznego w składzie: Oliwia Pilaszewska, Julia Zdziarska i Wiktoria Berczak;
* I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki w składzie: Przemysław Milczarek, Dawid Urbaniak i Marcin Sobierajski.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz drobne nagrody, zaś pozostali uczestnicy biegu - medale pamiątkowe. Trofea i promocyjne upominki ufundowała Gmina Stryków. W uroczystym uhonorowaniu zwycięzców udział wzięli: Burmistrz Strykowa- Pan Witold Kosmowski, Dyrektor ZS Nr 1- Pani Beata Jachurska, Komendant Miejsko- Gminny Związku OSP RP w Strykowie- Pan Marcin Łysoń oraz organizator biegu- Pan Andrzej Pożarlik. Pomoc w organizacji imprezy okazali druhowie OSP z Gminy Stryków oraz tutejsze prywatne firmy, którym serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy zwycięzcom!

Andrzej Pożarlik