Wycieczka do TME

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Wiedza jest ograniczona
– jest tym, co wiemy i rozumiemy teraz, a wyobraźnia otacza świat
 – także to, co kiedykolwiek poznamy i zrozumiemy”
ALBERT EINSTEIN

W dniach  9 - 15 czerwca br. uczniowie Technikum Logistycznego mieli  niebywałą możliwość zobaczenia najbardziej nowoczesnego magazynu firmy TME, która działa nie tylko w Europie, ale również i na świecie, bowiem ostatnią stworzoną spółką firmy jest nowa siedziba w Stanach Zjednoczonych.  Transfer Multisort Elektronik to firma pokoleniowa, która przez ponad 30 lat sukcesywnie się rozwijała, zdobywając doświadczenie i stając się jednym z najdynamiczniejszych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej.

Młodzież klas: I L , II L oraz III pL  rozpoczęła  zwiedzanie firmy od prelekcji przygotowanej przez Panią Martę Płużyńską, która tytułem wstępu opowiedziała historię firmy jak również w dalszej części wykładu przedstawiła zakres jej funkcjonowania. Podczas oglądania magazynu uczniowie  zapoznali się z poszczególnymi etapami procesu technologicznego, którego zwieńczeniem stanowi moment dostarczenia produktu do klienta, jak również zobaczyli działanie oprogramowania informatycznego SAP, które pozwala na usystematyzowanie pracy magazynu.

Nasza obecność  w firmie była niewątpliwie owocna, ponieważ jej uwieńczeniem było podpisanie umowy o współpracę. Dziękujemy firmie TME za możliwości, które dają naszym uczniom; składamy podziękowania również wszystkim zaangażowanym- zwłaszcza Pani  Aleksandrze Mikołajczyk, bez których nasza współpraca z firmą nie byłaby możliwa.

Karolina Adamczyk