Zjazd absolwentów

Serdecznie dziękując za bardzo miłe przyjęcie chcielibyśmy sie podzielić naszą krótką relacją z tak pięknego spotkania. Jesteśmy absolwentami Technikum Hodowlanego z lat 1977-1982. Zjazd, który sie odbył 11 czerwca 2022 był w 40 rocznicę ukończenia szkoły. Spotkania klasowe organizujemy regularnie co 5 lat, a bywało, że częściej.

Minione spotkanie rozpoczęliśmy mszą święta za naszą zmarłą koleżankę, odwiedziliśmy również groby zmarłych nauczycieli. Ten początek, pełan zadumy nad przemijalnością życia, spowodował, że doceniliśmy wartośc tego spotkania.

Wielką niespodzianka było bardzo miłe i słodkie przyjęcie w szkole. Poczuliśmy się znów jak uczniowie w ukochanych murach tej niezwykłej szkoły. Jej fantastyczne położenie i atmostera miejsca sprawiała, że czuliśmy się w taj szkole wyjątkowo, a nawet elitarnie.Tak wiele się działo podczas naszej edukacji, poznaliśmy wspaniałych ludzi i świetnych nauczycieli. Przy pięknie udekorowanym stole z tortem wykonanym przez obecnych uczniów szkoły, mogliśmy się dowiedzieć od Pani Dyrektor o obecnej sytuacji w szkole. Był też czas na podziękowanie naszej wspaniałej wychowawczyni Pani Profesor Alicji Król-Kaminskiej. To dzięki niej wyrosła w nas przyjaźń, która nas łączy tak wiele lat i daje ogromną radośc z bycia razem.

Spotkanie zakończyło sie biesiadą w Salio w Besiekierzu. Był śpiew, taniec, pamiątkowe zdjęcia, wspomnienia i mnóstwo radości. Czuliśmy się tak, jak byśmy wrócili z wakacji, tylko w trochę gorszej kondycji.

Z wdzięcznością i wyrazami szacunku w imieniu absolwentów dziękują organizatorzy spotkania

Grażyna Szubert
Albert Waśkiewicz