Finał konkursu "Ja przedsiębiorca"

Post Image


W dniu 26 marca odbył się, długo wyczekiwany, finał konkursu „Ja przedsiębiorca”. Pomimo, że nie jest to zaskoczeniem, całkowicie w formie on - line, po raz pierwszy w historii Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

Początek to godzina 10:00; reprezentacja naszej szkoły, podobnie jak inne zespoły, otrzymała 60 minut na przygotowanie. Punktualnie o 11.00 rozpoczął się finał konkursu. Ze strony naszej placówki obecni byli wszyscy członkowie zespołu: Krystian Jęczkowski, Patryk Fortuna, Krzysztof Burtka, trzech obserwujących uczniów oraz opiekun drużyny: Ewa Chudy. Nasi reprezentanci byli dobrze przygotowani, trenowali do tego wydarzenia niczym artyści sceniczni czy youtuber’zy, doszlifowując kunszt językowy oraz biegłość merytoryczną, w myśl aktorskiej zasady, że “każda improwizacja musi być doskonale przygotowana”. Chłopcy po kolei zabierali głos: Krystian przedstawił zespół i naszą szkołę, Patryk wprowadzał w arkana branżowe rusznikarstwa, zaś Krzysztof przeprowadził konkretną analizę SWOT. Pomysł był interesujący i zaciekawił swoją egzotycznością o czym świadczyła liczba zadawanych pytań; luźne i żywe referowanie swojej prezentacji przełożyło się na doskonałe humory i autentyczny kontakt z audytorium, chociaż w formie wirtualnej,  co już jest godnym odnotowania osiągnięciem. Panowała naprawdę doskonała atmosfera. Udzieliła się ona, o czym jesteśmy przekonani, wszystkim uczestnikom;  ale tak  jak  na zawodach sportowych gra toczy się o ostateczny wynik.

Stres na takich wydarzeniach występuje zawsze i jak to w rywalizacji zwycięzca może być tylko jeden. Nasz zespół zajął ostatecznie trzecie miejsce. Radość i pewien niedosyt zawsze będą się przeplatały i towarzyszyły w takich sytuacjach, ale ogólne pozytywne wrażenie chyba przyćmiło brak lauru pierwszeństwa. Poznanie nowych osób, satysfakcja z wykonanej pracy  i obraz efektów działania w zespole jest zupełnie niemierzalny. Człowiek rozwija się mimo przeciwności - przymus pracy on-line przyniósł  skutek w postaci powstania nowej jakości. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy i kibice spontanicznie zalogowali się na forum  i zrobili “quick after action review”. Żywa nauka w całej krasie. A brak lauru pierwszego miejsca? Życie jest nieprzewidywalne: Elon Musk jeszcze kilka lat temu ledwo wchodził do listy najbogatszych osób na świecie, a całej Tesli wieszczono rychłe bankructwo...W biznesie jak w sporcie: chodzi o grę i dobrą zabawę!

Dziękujemy Chłopcy za wytrwałość, odwagę, pozytywne nastawienie i odrobinę niezbędnej czupurności, za świetne reprezentowanie szkoły, swoich kolegów i koleżanek oraz wszystkich miłośników broni palnej. 

Ewa Chudy