Rozstrzygnięcie konkursu Moja Mała Ojczyzna - Zakochaj się w Gminie Stryków

Post Image


W czwartek 15 kwietnia 2021r. miało miejsce rozstrzygnięcie IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu  Moja Mała Ojczyzna - Zakochaj się w Gminie Stryków, konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Witolda Kosmowskiego.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, wydarzenie to jak i cały konkurs odbył się  drogą elektroniczną. Konkurs składał się on z dwóch etapów. W pierwszym etapie należało przesłać prezentację multimedialną na temat: Miejsce w gminie Stryków, które warto odwiedzić.  Podczas finału konkursu, który odbył się 14 kwietnia, komisja  składająca się z nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1; p. Ewy Wiśniewskiej- Lenart, p. Elwiry Lasak oraz p. Adriana Tomesa (przewodniczącego) dokonała  oceny 6 prezentacji wyłonionych w I etapie. Autorzy w trakcie spotkania online prezentowali swoje prace i odpowiadali na pytania komisji. 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 15 kwietnia w obecności Burmistrza Strykowa p. Witolda Kosmowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Nr1 w Bratoszewicach p. Magdaleny Mackiewicz oraz finalistów i ich opiekunów dydaktycznymi.

Miejsce I. Szymona Majewskiego uczeń SP Nr 2 w Strykowie, praca pt.”Tajemnica dwóch oheli”,
Miejsce II. Olivier Habigier uczeń SP w Dobrej, pracapt. „Pomnik Powstańców Styczniowych w Dobrej”,
Miejsce III. Filip Adamczewskiego uczeń SP Nr 1 w Strykowie, praca pt.: Zalew w Strykowie oraz ex aequo Filip Cwandy uczeń SP Nr 2 w Strykowie praca pt.: Dworzec kolejowy w Strykowie.

W konkursie wyróżnione zostały prace: Kacpra Lipińskiego ucznia SP w Niesułkowie pt.: Sołectwo Bratoszewice oraz Aleksa Plocka ze SP w Dobrej pt. Zjednoczeni Stryków.

Na zakończenie spotkania Pan Burmistrz pogratulował laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także podziękował nauczycielom przygotowującym swoich uczniów. Wyraził również swoje zadowolenie z zainteresowania, jakim się cieszy lokalna historia oraz miejsca z nią związane wśród młodzieży szkół podstawowych.

My ze swojej strony również serdecznie  wszystkim gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu.

Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach