Rozstrzygnięcie konkursu „Wiem co jem- zdrowie na talerzu”

12 maja 2021 r. miało miejsce rozstrzygnięcie VII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem”, konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Witolda Kosmowskiego. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, wydarzenie to jak i cały konkurs odbył się  drogą elektroniczną.

W konkursie wzięli  udział uczniowie klas VII i VIII z siedmiu szkół podstawowych. Tegoroczna edycja wyjątkowo, zamiast tradycyjnego testu wiedzy odbyła się w kategorii „zdrowie na talerzu”. Polegała na zaproponowaniu przepisu na zdrowy deser i wyjaśnieniu dlaczego warto go wprowadzić do jadłospisu. Jury  w składzie nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: Anety Wiśniewskiej, Agnieszki Kwiatkowskiej - Milbrandt i Ewy Piszczyńskiej oceniając prace brało pod uwagę kreatywność, stopień trudności, estetykę podania oraz wiedzę na temat wartości odżywczej zaproponowanej potrawy. Spośród przesłanych prac jury wyłoniło siedem  najciekawszych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 12 maja w obecności Burmistrza Strykowa p. Witolda Kosmowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach p. Magdaleny Mackiewicz, finalistów i ich opiekunów dydaktycznych oraz jury.
I miejsce ex aequo:

1. Kamil Brzeziński, uczeń SP w Dobrej, deser: pudding chia i zdrowe raffaello.
  2. Oliwia Świętoń- Maciak, uczennica SP Nr 2 w Strykowie, deser: zielone gofry

II miejsce ex aequo:

1. Julianna Pytliczek, uczennica SP Nr 2 w Strykowie, deser; Julianny owsiane babeczki bananowe ( deser do plecaczka)
  2. Oliwia Rubacha, uczennica SP Nr 1 w Głownie, deser: zdrowe tiramisu

III miejsce ex aequo:

1. Kacper Sadłowski, uczeń SP Nr 2 w Strykowie, deser: owocowa eksplozja
  2. Wiktoria Tomczak, uczennica SP Nr 3 w Głownie, deser; owocowy raj

Wyróżnienie:

1. Julia Jędrzejczak, uczennica SP Nr 1 w Strykowie, deser: budyń pomarańczowo- jaglany

Na zakończenie spotkania Pan Burmistrz pogratulował laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także podziękował nauczycielom przygotowującym swoich uczniów.

My ze swojej strony również serdecznie  wszystkim gratulujemy i zachęcamy do zdrowego odżywiania, wypróbowania przepisów laureatów oraz oczywiście do  uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu.

Ewa Piszczyńska