Konkurs logistyczny

W naszej szkole, zgodnie z opublikowanym wcześniej regulaminem, 7 czerwca 2021 odbył się  finał konkursu logistycznego pt. "Kapitał ludzki - najważniejszy kapitał w firmie". Ciekawostką i wyzwaniem było to, że przedmiotem  zgłoszonej pracy musiał być film zawierający fragmenty w języku obcym. Wszystkich ciekawiło jak z takim zadaniem poradzą sobie nasi uczniowie.

Temat musiał ukazywać prace co najmniej jednego z kluczowych w logistyce zawodów: magazynier, pracownik działu utrzymania ruchu, pakowacz, kierownik ds. spedycji, kierowca, kurier.

Nie przyznajemy niestety Złotych Lwów ani Orłów, mimo, że niektóre sceny i dialogi z pewnością są brawurowe. W zamian za to, nasi laureaci otrzymają  nagrody rzeczowe, a najważniejsze - ocenę z przedmiotów zawodowych wagi 6.

Zwycięzcą został film autorstwa: Norberta Kucharskiego, Jakuba Kaczmarskiego, Kuby Wojtczaka z klasy 2L. Przedstawia on w sposób niemal kompleksowy pracę na poszczególnych stanowiskach w całym procesie gospodarki magazynowej i przesyłu towarów do klienta, brzmiąc niemal jak prawdziwy film instruktażowy. Brawo! Zapraszamy do obejrzenia.

II miejsce: Kacper Skowroński z klasy 1L, Dominik Świątek oraz Adrian Dziewiór z klasy 2pL za "logistyczne kino drogi"  -  czyli praca kuriera jest odpowiedzialna i ważna, ale nie pozbawiona humoru. I co najważniejsze - jak uczyć się rozwiązywać problemy w codziennej pracy dzięki własnej pomysłowości i dobrej woli.

III miejsce zajął film, którego twórcą jest: Adam Trojan z klasy 3L. Film ucznia wykazuje aspekty analityczne.

Konsultantem w jakże  istotnej dziedzinie językowej była Pani Żaneta Wojciechowska, nasz nauczyciel języka angielskiego.

Film naszych laureatów, gdzie ukazany jest nowoczesny magazyn dystrybucyjny, uchwycił trend który trwa od lat - większość zadań przejmują programy i maszyny automatyzujące "mapujące" całość procesu. Mimo to ludzie są najważniejsi bo całą firma działa dla Klienta, który jest człowiekiem i chce mieć partnera po drugiej stronie.Pracownicy przestają być technicznymi specjalistami, a ważniejsze staje się elastyczność, umiejętność nauki i umiejętności komunikacyjne.
A więc nasi drodzy laureaci i wychowankowie:
miejcie otwarte umysły, bądźcie gotowi na ciągłe zmiany i nieustannie rozwijajcie zdolności komunikacyjne!

Jury w składzie: Pani Ewy Chudy – nauczyciela przedmiotów logistycznych i ekonomii, Pana Michała Skrzypskiego – nauczyciela języka polskiego oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Sylwii Laskowskiej dziękuje Wszystkim za udział i składa gratulacje za zdobyte miejsca.

Logistycy zawsze do przodu!

Opracowała: Ewa Chudy