Czas na eksperymenty!

Dnia 21.06.2021r. uczniowie klas 2pAŻ i 2pTL, pod opieką wychowawców, odwiedziły Experymentarium w Łodzi, gdzie poprzez proste doświadczenia mogli zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia z dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Przejście przez magiczny tunel, złudzenia optyczne, działanie kołyski Newtona w rozmiarze XXL i przewodzenie prądu własnym ciałem - to kilka przykładów z wielu atrakcji jakich mogli doświadczyć. Kolejnym punktem wycieczki była Arena Laser Games. Tu uczniowie, poprzez zabawę ruchową, mogli sprawdzić swój spryt, inteligencję i wykazać się analizą ciągle zmieniającej się sytuacji. Na koniec zagościliśmy w kinie Cinema City, gdzie poznaliśmy losy Cruelli. Przez cały czas towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i niegasnące uśmiechy.

E. Opulska