Kartka z minionych wakacji...

Post Image

 

Niektórzy nasi uczniowie i absolwenci rozpoczęli minione wakacje niezapomnianą przygodą. Dzięki współpracy szkoły ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej mogli uczestniczyć w wyjeździe zorganizowanym w ramach realizacji projektu „Krok w przyszłość - międzynarodowa mobilność edukacyjna” we współpracy z APLICAPROPOSTA LDA Braga mob. Celem tego projektu był wzrost praktycznych umiejętności uczniów klas o profilu zawodowym poprzez udział w stażu realizowanym w portugalskich przedsiębiorstwach.

Staż był realizowany w ramach projektu systemowego „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Oprócz doświadczenia zawodowego, zdobytego podczas pracy, nasi uczniowie mogli zwiedzać okoliczne miejscowości i korzystać z wypoczynku nad Oceanem Atlantyckim. Widzieli piękną Bragę- nazywaną portugalskim Rzymem, Porto ze skarbami objętymi patronatem Unesco, Fatimę, Aveiro, Santa Luzia, Viana do Castelo, Bom Jesus do Monte a także Samaro. Wyjazd obfitował w doświadczenia zawodowe, jak również w niezapomniane wrażenia; zwiedzanie bezcennych zabytków, miejsc kultu religijnego i przepiękne widoki oraz możliwość podziwiania przyrody, która jest nieodłącznym elementem kolorytu Portugalii, na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży.

Przedstawiciele Związku Młodzieży Wiejskiej spotkali się z uczestnikami projektu po powrocie, by dokonać wspólnej ewaluacji zakończonej mobilności. Zwieńczeniem obu spotkań było wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

Jeśli chcecie uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania w kwestii odbytego wyjazdu, odszukajcie naszych uczestników wyjazdu w galerii zdjęć, a potem poszukajcie znajomych twarzy na szkolnym korytarzu. Jako opiekun tej niezwykłej podróży, osobiście zachęcam naszych uczniów do zdobywania tak pięknych a zarazem bezcennych doświadczeń.

Joanna Lisowska